قفسه‌: نقد و نگاه من به کتاب‌هایی که خوانده‌ام Qafase.IR مشکل ما سه راه حل دارد: خواندن، خواندن و خواندن. البته از راه حل چهارمی می توان سخن گفت که آن هم خواندن است. مطالعه را به عنوان یک فریضه قطعی دربرنامه خود وارد کنید. (حسن رحیم‌پور ازغدی) ---- به قفسه‌های كتاب‌های من خوش آمدید! من حمید درویشی شاهکلائی، پژوهش‌گر و دانشجوی دکتری رشته فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق علیه‌السلام هستم. دعوت می‌كنم ضمن مطالعه کوتاه‌نوشت‌های من راجع به كتاب‌ها، مرا از نظرات اصلاحی، انتقادی و سازنده خود بهره‌مند سازید! یک دنیا سپاس tag:http://qafase.mihanblog.com 2018-12-14T20:06:07+01:00 mihanblog.com کتاب سربلند؛ روایت زندگی شهید مدافع حرم محسن حاجی به قلم محمدعلی جعفری 2018-12-09T07:04:00+01:00 2018-12-09T07:04:00+01:00 tag:http://qafase.mihanblog.com/post/252 حمید درویشی شاهکلایی #نشرشهیدکاظمی و #محمدعلی_جعفری توانستند کار آبرومندی ارائه کنند. قبول باشد! محمدعلی جعفری در این کار خاطرات فراوان و متنوعی را گرد هم آورده است؛ هم از جهت بازه زمانی: از کودکی تا شهادت. حتی کمی هم از اجداد شهید هم گفته! هم از مکانی. از نجف‌آباد، قم، دزفول و شیراز تا سوریه! هم از جهت محتوایی. شهید محسن حججی این کتاب، یک اسطوره دست‌نیافتنی نیست. یک آدم عادی است مثل خودمان که با تلاش و کوشش و اصرار و التماس خودش را به قافله شهدا می‌رساند! آنقدر خوب زندگی می‌کند تا خدا بخردش. باید از نویسنده ت #نشرشهیدکاظمی و #محمدعلی_جعفری توانستند کار آبرومندی ارائه کنند. قبول باشد!

محمدعلی جعفری در این کار خاطرات فراوان و متنوعی را گرد هم آورده است؛

هم از جهت بازه زمانی: از کودکی تا شهادت. حتی کمی هم از اجداد شهید هم گفته!

هم از مکانی. از نجف‌آباد، قم، دزفول و شیراز تا سوریه!

هم از جهت محتوایی. شهید محسن حججی این کتاب، یک اسطوره دست‌نیافتنی نیست. یک آدم عادی است مثل خودمان که با تلاش و کوشش و اصرار و التماس خودش را به قافله شهدا می‌رساند! آنقدر خوب زندگی می‌کند تا خدا بخردش.

باید از نویسنده تشکر کرد چون تلاش کرده یک تصویر سانسور نشده از شهید ارائه بده و همین‌طور چون شهادت را یک اتفاق دست‌یافتنی و ساختنی نشان داده. دمش گرم.

نویسنده ابعاد منفی زندگی شهید را که معمولاً کمتر گفته می‌شود، آورده است و امانت‌داری بیشتری به خرج داده است:

  • محسن از اتفاقات مجلس عقد و عروسی‌اش ناراضی‌ است. تو فامیل مسخره می‌شده و با اومدنش صلوات می‌فرستادند و بحث را عوض می‌کردند،
  • بچگی‌هاش مزاحم مردم می‌شده؛ مثلاً مغازه‌دار را بیدار می‌کرده و بعد می‌گفت یک آدامس ۱۰ تومانی بدهید!،
  • در همان بچگی، دکه می‌زد تا آدامس ۱۰ تومانی را پنجاه تومان بفروشد و نمی‌توانست و ورشکست می‌شد!

مهم این است #شهید_محسن_حججی یکی مثل ما بود و در عصر ما چند سال شهیدانه زیست تا توانست در جوانی به مقام #شهادت دست پیدا کند. این معجزه انقلاب اسلامی است که در عصر کفر و شرک جهانی هم می‌توان این‌گونه زیست و این‌گونه به شهادت رسید. باید دل را پاک کرد! و چقدر سخت است پاک کردن دل برای ما ایرانی‌ها.

و جالب‌تر اینکه معامله بزرگی کرد با خدای خودش و ملت ایران را سربلند کرد با این معامله. (برخی تصور می‌کنند سربلند، خود شهید حججی است. حال آنکه سربلند، مردم ایران هستند!)

#کتاب_سربلند

۳۵۶ص، ۲۳۰۰۰ ت

www.Qafase.ir | @Qafase

با #کتاب، تازه بمانید:
ble.im/join/ZTk3NGIyNT

]]>
کتاب دا؛ خاطرات سیده زهرا حسینی به قلم سیده اعظم حسینی 2018-12-07T07:36:00+01:00 2018-12-07T07:36:00+01:00 tag:http://qafase.mihanblog.com/post/251 حمید درویشی شاهکلایی برنده واقعی مقاومت ۴۵ روزه خرمشهر شایدد برای شما هم پیش آمده باشد کتابتان به مدت طولانی دست دوستی به امانت مانده باشد. دا قریب به ۱۰ سال امانت بود! این انتظار تشنگی مرا برای خواندنش بیشتر کرد! شب‌هایی که در دانشگاه می‌ماندم، قبل خواب، چند صفحه می‌خواندم و مقاومت و‌ پرکاری خانم #سیده_زهرا_حسینی را تحسین می‌کردم. اینجاست که می‌گویند فی تقلب الاحوال علم جواهر الرجال. گوهر وجودی خواهر حسینی با تغییر شرایط معمولی، خودش را نشان داد؛ او پیروز واقعی مقاومت ۴۵ روزه خرمشهر است. راستی دا اسم خوبی برای ک برنده واقعی مقاومت ۴۵ روزه خرمشهر

شایدد برای شما هم پیش آمده باشد کتابتان به مدت طولانی دست دوستی به امانت مانده باشد. دا قریب به ۱۰ سال امانت بود! این انتظار تشنگی مرا برای خواندنش بیشتر کرد! شب‌هایی که در دانشگاه می‌ماندم، قبل خواب، چند صفحه می‌خواندم و مقاومت و‌ پرکاری خانم #سیده_زهرا_حسینی را تحسین می‌کردم.

اینجاست که می‌گویند فی تقلب الاحوال علم جواهر الرجال. گوهر وجودی خواهر حسینی با تغییر شرایط معمولی، خودش را نشان داد؛ او پیروز واقعی مقاومت ۴۵ روزه خرمشهر است.

راستی دا اسم خوبی برای کتاب نبود.

به قلم #سیده_اعظم_حسینی، انتشارات #سوره_مهر، ۸۱۲ ص

www.Qafase.ir | @Qafase

با #کتاب، تازه بمانید:

]]> دفاع از انقلاب اسلامی با کتابخانه و کتابخوانی 2018-12-03T16:17:00+01:00 2018-12-03T16:17:00+01:00 tag:http://qafase.mihanblog.com/post/250 حمید درویشی شاهکلایی

«در مواجهه با تفکرات مارکسیستی و التقاطی مبنای فکری ما کتاب‌های #شهید_مطهری بود.»:closed_book:قایقی با هشت سرنشین، خاطرات شهید ترکاشوند، نوشته #مصطفی_رحیمی، #نشر_شاهد، ص۶۰:small_blue_diamond:این مضمون در کتاب‌های #خاطرات #شهدا بارها تکرار شده است.:bulb:به نظر می‌رسد نسل اول امت حزب‌الله در دهه ۵۰ و ۶۰، #کتابخانه و #کتابخوانی به ویژه مطالعه آثار شهید مطهری را به منظور داشتن یک #نظام_فکری جدی‌تر گرفته بودند.:bulb:پاسداری از انقلاب، نیازمند کتابخوانی و انس با آثار شهید مطهری است؛ جدی بگیریم!www «در مواجهه با تفکرات مارکسیستی و التقاطی مبنای فکری ما کتاب‌های #شهید_مطهری بود.»

:closed_book:قایقی با هشت سرنشین، خاطرات شهید ترکاشوند، نوشته #مصطفی_رحیمی، #نشر_شاهد، ص۶۰

:small_blue_diamond:این مضمون در کتاب‌های #خاطرات #شهدا بارها تکرار شده است.
:bulb:به نظر می‌رسد نسل اول امت حزب‌الله در دهه ۵۰ و ۶۰، #کتابخانه و #کتابخوانی به ویژه مطالعه آثار شهید مطهری را به منظور داشتن یک #نظام_فکری جدی‌تر گرفته بودند.

:bulb:پاسداری از انقلاب، نیازمند کتابخوانی و انس با آثار شهید مطهری است؛ جدی بگیریم!


www.Qafase.ir | @Qafase
با #کتاب، تازه بمانید: ble.im/join/ZTk3NGIyNT

]]>
کتاب شب چهلم؛ روایت مردی که با چای امام روح‌الله به زندگی بازگشت 2018-12-02T15:12:00+01:00 2018-12-02T15:12:00+01:00 tag:http://qafase.mihanblog.com/post/249 حمید درویشی شاهکلایی بعضی کتاب‌ها سرشار از داستان‌های شگفت اما امروزی و واقعی هستند. دو تانک را آتش زده بود. گلوله دژخیمان ستمشاهی به مغز قهرمان این کتاب، شهید زنده #غلامرضا_عالی اصابت می‌کند، مراسم شهادتش هم برگزار می‌شود، اما... خلاصه، #چای نیم‌خورده امام روح‌الله معجزه می‌کند. این پایان ماجرا نیست و شگفتی‌های فراوانی در کنار دشواری‌ها ادامه دارد. شب چهلم، نشر #شهید_ابراهیم_هادی، ۱۴۴ صفحه پ.ن: این انقلاب، آسان و ارزان به دست ما نرسیده. www.Qafase.ir | @Qafase با #کتاب، تازه بمانید: بعضی کتاب‌ها سرشار از داستان‌های شگفت اما امروزی و واقعی هستند.

دو تانک را آتش زده بود. گلوله دژخیمان ستمشاهی به مغز قهرمان این کتاب، شهید زنده #غلامرضا_عالی اصابت می‌کند، مراسم شهادتش هم برگزار می‌شود، اما... خلاصه، #چای نیم‌خورده امام روح‌الله معجزه می‌کند.

این پایان ماجرا نیست و شگفتی‌های فراوانی در کنار دشواری‌ها ادامه دارد.

شب چهلم، نشر #شهید_ابراهیم_هادی، ۱۴۴ صفحه

پ.ن: این انقلاب، آسان و ارزان به دست ما نرسیده.

www.Qafase.ir | @Qafase

با #کتاب، تازه بمانید:

]]> کتاب پی‌دبلیو P.W خاطرات رزمنده آزاده احمد شکراللهی 2018-11-24T05:44:07+01:00 2018-11-24T05:44:07+01:00 tag:http://qafase.mihanblog.com/post/240 حمید درویشی شاهکلایی

کتاب پی‌دبلیو P.W خاطرات رزمنده آزاده احمد شکراللهیاسیر شدن دردناک است ولی خاطرات آزادگان را که می‌خوانی، امید و ایمان بر هر چیز غلبه پیدا می‌کند.#خاطرات #احمد_شکراللهیبه کوشش: #زینب_اکبرینشر #شهید_کاظمیwww.Qafase.ir | @Qafaseبا کتاب، تازه بمانید::point_right: ble.im/join/ZTk3NGIyNT کتاب پی‌دبلیو P.W خاطرات رزمنده آزاده احمد شکراللهی

کتاب پی‌دبلیو P.W خاطرات رزمنده آزاده احمد شکراللهی
اسیر شدن دردناک است ولی خاطرات آزادگان را که می‌خوانی، امید و ایمان بر هر چیز غلبه پیدا می‌کند.

#خاطرات #احمد_شکراللهی
به کوشش: #زینب_اکبری
نشر #شهید_کاظمی


www.Qafase.ir | @Qafase
با کتاب، تازه بمانید:
:point_right: ble.im/join/ZTk3NGIyNT
]]>